WIATR WOLNOŚCI – WYMARSZ | reportaż

Data: 9 grudnia 2015

W listopadzie zamknęliśmy II edycję projektu WIATR WOLNOŚCI. Wszystkim naszym działaniom towarzyszył Bogusław Kornaś, autor poniższego reportażu.

WIATR WOLNOŚCI – WYMARSZ
II edycja projektu teatralno-edukacyjnego, realizowanego przez Stowarzyszenie Nie Teraz w ramach Małopolskiego Programu Obchodów 100-lecia I wojny światowej

10/10 ___ 11/11/2015

Cykl warsztatów teatralnych Wiatr Wolności – Wymarsz skierowany był do dwóch grup: młodzieży szkolnej z Gminy Tuchów i Zakliczyn i dorosłych z Gminy Szerzyny. Projekt zakładał wzmocniony aspekt integracji międzypokoleniowej, poprzez ostateczne spotkanie dwóch grup warsztatowych. Efektem miesięcznej pracy obu grup jest widowisko oparte na swoistym reportażu wojennym Juliusza Kadena-Bandrowskiego Piłsudczycy, w którym nie brak najważniejszych pieśni legionowych i innych z gruntu polskich, katolickich i patriotycznych akcentów.

Zajęcia warsztatowe prowadzone były przez reżysera Tomasza A. Żaka oraz aktorów Teatru Nie Teraz: Agnieszkę Rodzik, Ewę Tomasik, Magdalenę Zbylut, Przemysława Sejmickiego i gościnnie Seweryna Partyńskiego. Autorem koncepcji projektu i koordynatorem prac była Magdalena Zbylut.

www.facebook.com/nieterazteatr
www.nieteraz.pl
www.pierwszawojna.info