Warunki techniczne

Ekipa realizacyjna:    
Aktorzy – 5 osób (1 kobieta) (+ ew. 2 lub 4 statystów)
Obsługa techniczna – 2 lub 3 osoby

Kontakt w sprawach technicznych: Ryszard Zaprzałka – 795-206-706; smagaczryszard@poczta.onet.pl

Konieczne warunki prezentacji:
Przestrzeń sceniczną i widownię determinuje podest ułożony na kształt równoramiennego krzyża (standardowe praktikable o rozmiarach 2×1 m i wysokości nóżek 40 cm.) Miejsca dla widzów są umieszczone w czterech sektorach wyznaczonych ramionami tego krzyża i skierowane do środka. Zasadnicza przestrzeń konieczna do ustawienia scenografii to prostokąt/kwadrat o boku nie mniejszym jak 14 metrów i o wysokości nie mniejszej jak 4,5 m. Konieczne jest zupełne wyciemnienie sali, sterowanie światłem lub dostęp do siły (380V) i możliwość podwieszenia reflektorów ponad krzyżem sceny. Prosimy o przygotowanie mobilnej drabiny. Używamy nie mniej jak 5 reflektorów (minimum 750W każdy). Do spektaklu konieczne jest nagłośnienie (akcji scenicznej towarzyszy muzyka i śpiewy „puszczane” z off-u) uruchamiane z odtwarzacza. Garderoba dla aktorów winna być zlokalizowana nieopodal sceny i – o ile to możliwe – zaopatrzona w łazienkę z prysznicem. Prosimy też o przygotowanie środków pozwalających na dokładne wymycie powierzchni sceny. Podczas spektaklu nie będą wpuszczane osoby spóźniające się. Prosimy również o przestrzeganie zakazu fotografowania, filmowania i nagrywania spektaklu bez zgody teatru.

Czas montażu spektaklu:
Nie mniej jak 3 godz., co jest finalnie zależne od warunków lokalnych (ponadto 1 godz. przed spektaklem to czas niezakłócanej rozgrzewki aktorów). Demontaż spektaklu trwa ok. 1 godz.

Media:
Teatr dysponuje własnym serwisem fotograficznym oraz informacyjnym. Istnieje możliwość organizacji konferencji prasowej przed jak i po spektaklu, ale tylko poza czasem montażu i rozgrzewki.