To się naprawdę dzieje!

Data: 15 października 2016

To się naprawdę dzieje!

Nareszcie w komplecie. Do zespoły Teatru Nie Teraz, pracującego już od sierpnia nad inscenizacją „Powrotu Norwida”, dołączył profesor Kazimierz Braun, autor tego dramatu. Zaczęła się nasza wielka teatralna przygoda z udziałem Mistrza.

Na Scenie im. Ryszarda Smożewskiego w tarnowskim Gimnazjum nr 4 pracuje zespół kilku osób. Aktorzy: Małgorzata Stankowska, Przemysław Sejmicki i Grzegorz Stokłosa; filmowiec i autor koncepcji wizualizacyjnych spektaklu, Bogusław Kornaś, koordynująca cały projekt Aleksandra Żak, kierownik techniczny Teatru, Ryszard Zaprzałka oraz dwóch reżyserów – Kazimierz Braun i Tomasz A. Żak. Szczególnie ta reżyserska para jest tutaj swoistym novum i wyzwaniem artystycznym, bo trudno znaleźć w praktyce teatru sytuacje, gdy przedstawienie ma „dwóch ojców”. Ale jednocześnie widzimy w tym działanie Opatrzności. Otóż dwa pokolenia polskich reżyserów łączą się w tak potrzebny polskiej scenie łańcuch tradycji, a materią do tego jest arcypolski Norwid.

Będziemy starali się opowiadać tekstem i obrazem o kolejnych dniach wspólnej pracy, której finał/premiera jest zaplanowany na dni 22 i 23 października w tarnowskim staromiejskim Ratuszu. Już dzisiaj dziękujemy tym wszystkim, którzy tej pracy sprzyjają i się w nią zaangażowali na różne sposoby. O tych ludziach także opowiemy. Bowiem ten spektakl to nie jest zwykła czy nawet wyjątkowa premiera pozainstytucjonalnej sceny, jaka jest TNT. Okoliczności powstania i realizacji tego projektu postrzegamy, jako swoisty przełom w praktyce funkcjonowania kultury wyższej.nck_logo-pion_kolor-rgb

TAŻ

Projekt współfinansowany przez Narodowe Centrum Kultury