Intensywność szkła poza percepcją

ispp

Reżyseria, scenariusz i  scenografia: TOMASZ A. ŻAK

Aktorzy: EWA TOMASIK oraz TOMASZ  LEWANDOWSKI, jako muzyk (gitara akustyczna);

ponadto NN, jako kamerzysta

Muzyka i dźwięki: TOMASZ LEWANDOWSKI

Technika: RYSZARD ZAPRZAŁKA

Premiera: Scena w Hotelu Tarnovia w Tarnowie, 6 i 7 grudnia 2010 r.

Zdjęcia, plakat: Aleksandra Żak

„Intensywność szkła poza percepcją”, spektakl Teatru Nie Teraz, to opowieść o kobiecie, która przegapiła w życiu najważniejsze: miłość, rodzinę, spokój ducha. Dla postaci takiej kobiety – artystki, pierwowzorem jest właśnie autorka „Szklanego klosza”, która całe dziesięciolecia temu swym życiem definiowała to, co jest problem współczesnej tzw. wyzwolonej kobiety. To opowieść o osobie, która w całym zamęcie ambicji – własnych i tych, które są wdrukowywane nam przez media, traci tak naprawdę to, do czego została stworzona. Widzimy okaleczony psychicznie singiel, który już nie potrafi kochać, nie potrafi być matką, nie potrafi być córką i nienawidzi w końcu wszystkich wokoło, bo postrzega ich jako wrogów. Wrogiem jest matka, wrogami są mężczyźni, wrogami są także własne dzieci.

 

W sezonie 2014-2015 ranking „Teatru” wyróżnił w sposób wyjątkowy TNT w kategorii „Najlepsze przedstawienie teatru alternatywnego”:

Wszystkie spektakle z aktualnego repertuaru Teatru Nie Teraz z Tarnowa, założonego i doskonale prowadzonego pod prąd dyktatowi poprawności politycznej przez niestrudzonego Tomasza Antoniego Żaka”.

Galeria

Video