Teatr dzieje się teraz

Data: 21 lutego 2014

1Od przeszło czterech miesięcy, czyli jak najbardziej teraz, w jednej z tarnowskich szkół, TNT prowadzi warsztaty. Cykl cotygodniowych spotkań przyciągnął znaczną liczbę chętnych poznania sztuki teatralnej.

Dziś, po wielu doświadczeniach i plenerach, podczas których każdy mógł zweryfikować swoją kondycję fizyczną i oswoić się z grupą, młodzi adepci tworzą zgrany i świetnie wyczuwający własne emocje zespół.

 

2Dzieje się już dużo, a będzie jeszcze więcej. Warsztaty to nie tylko liczne dyskusje, oswajanie własnych lęków i obaw. To przede wszystkim nauka w jaki sposób przekazać własne uczucia tak, by w teatralnej formule dotarły do wrażliwości drugiego człowieka. Jest więc trochę śpiewu, nieco gimnastyki, dużo pracy i spontaniczności.

Grupa pracuje nie tylko na utworach najbardziej cenionych twórców. Podczas warsztatów prezentowane i opracowywane teatralnie są także teksty samych uczestników. Jest to doświadczenie na wskroś inspirujące!

Skonkretyzowaliśmy już cel, w kierunku którego zmierzają warsztaty. TNT nie byłby sobą, gdyby za tematem, wokół którego działamy nie szło emocjonalne zaangażowanie prowadzących i tych, którzy podjęli wyzwanie, by mówić o rzeczach ważnych dla współczesnej młodzieży. Zachęcamy do śledzenia relacji z naszych działań. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać…